+90 539 656 3090

Hakkımızda

TUİK verilerine göre ülkemizde her yıl 1.200.000 civarında trafik kazası meydana gelmekte ve meydana gelen bu kazalarda ortalama 8.000 kişi ölürken, 300.000 kişi de yaralanmaktadır. Son yıllarda hak arama bilincinin ve sigorta hasar şirketlerinin sayısının artmasının etkisi ile kaza sigortası yapan Sigorta Şirketleri kazazedelere milyonlarca TL ödeme yapmaktadır. Bu ödemelerin bir kısmı da hatalı tıbbi raporlar sebebiyle eksik ve ya fazla olmaktadır. Eksik ödeme durumunda şirketlere açılan davalarda faiz, mahkeme masrafları ve vekalet ücretleri gibi engellenebilir giderler ortaya çıkmakta, uzlaşma ile fazla ödeme yapıldığında da sigorta şirketleri aleyhine mali kayıpları da beraberinde getirmektedir. Hatalı tıbbi raporlar sebebiyle yapılan gereksiz ödemeler sadece sigorta şirketlerini değil sigorta taban ücretlerinin artması nedeniyle tüm toplumu zarara sokmaktadır.

Hatalı tıbbi raporların boyutu simsar kuruluşların etkisi ile o kadar artmıştır ki İç Anadolu’da yaşayan bir kazazede rapor almak için Doğu Karadeniz ve ya Güney Marmara Bölgesindeki bir Üniversite Hastanesi ne gidebilmektedir. Bu durum ister istemez tıbbi raporların düzenlenmesinde bilimsel kriterler dışında başka faktörlerin etkisi olup olmadığı konusunu akla getirmektedir.

Yine Ülkemizde vatandaşların her gün bankalardan milyonlarca TL kredi çektiği, kredi çekilirken bankaların müşterilerine “Grup Hayat Sigortası” yaptırdıkları, sigortalıların ölmesi durumunda sorgulanan hastalıkların beyan edilmediği iddiası ile sigortalılara ödeme yapılmadığı da bilinmektedir. Hastalıkların beyan edilip edilmediği konusunda sigorta şirketlerinin hizmet aldığı danışmanlık firmalarının şirketleri eksik, yanlış bilgilendirmeleri sonucunda ödeme yapılması gerekenlere ödeme yapılmazken, tam tersi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bu durum sigortalıların murislerince adli yargıya intikal ettirilmekte ve faizi, mahkeme giderleri ile birlikte sigorta şirketlerinin kasasından ciddi para çıkışına neden olmaktadır.

Servi Sağlık Ve Eksperlik Danışmanlık Şirketi olarak bizler uzman kadromuz ile birlikte bilimsel, denetime açık bir şekilde sizlere danışmanlık hizmeti vererek şirketinizin önlenebilir kayıplarını minimalize edecek şekilde danışmanlık hizmeti vereceğiz.

Saygılarımızla.

 

Uz. Dr. İsmail KARAATLI

           Genel Müdür